Za nami 19. kolejka KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn. Pokonujemy KPS Siedlce 3:0 (25:11, 28:26, 25:16) i tym samym notujemy siedemnaste zwycięstwo w sezonie 2019/2020. MVP spotkania wybrany został środkowy naszego zespołu – Moustapha M’Baye.

Początek spotkania zdecydowanie lepiej rozpoczęli goście (1:6). Podopieczni Krzysztofa Stelmacha dobrze spisywali się w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i nie dawali najmniejszych szans gospodarzom (1:11). Dominacja przyjezdnych trwała dalej, a podopieczni Mateusza Grabdy nie mogli znaleźć sposobu, by zatrzymać żółto-niebieskich (6:18). Asem serwisowym popisał się Maciej Zajder, podwyższając prowadzenie. Ostatecznie, Stalowcy znokautowali siatkarzy KPS-u Siedlce, wygrywając pierwszego seta do 11.

Drugą partię od dwupunktowego prowadzenie rozpoczęli gospodarze. Później gra nieco się wyrównała (9:8), jednak siedlczanie utrzymywali przewagę z początku seta (13:11). Siatkarze z Siedlec szybko zapomnieli o pierwszej partii i prezentowali się naprawdę dobrze, powiększając przewagę do czterech punktów (16:12), a o druga przerwę wykorzystał Krzysztof Stelmach. Stalowcy nie zamierzali jednak tak łatwo oddać tego seta i zabrali się za odrabianie strat (19:17). W końcówce seta gospodarze po raz kolejny „odjechali” na cztery punkty (22:18). Liderzy KRISPOL 1. Ligi zdołali je odrobić, a set rozstrzygał się na przewagi. Więcej zimnej krwi zachowali jednak przyjezdni, wygrywając drugą partię spotkania 28:26.

Trzecia odsłona meczu rozpoczęła się po myśli podopiecznych Krzysztofa Stelmacha, którzy wypracowali sobie dwupunktową przewagę (6:8). Asem serwisowym popisał się Damian Dobosz, podwyższając przewagę żółto-niebieskich (8:12). O czas poprosił szkoleniowiec KPS-u, Mateusz Grabda. Świetnie blokiem i środkiem zagrali goście, a ręki w ataku nie wstrzymywał Łukasz Kaczorowski. Nysianie po raz kolejny powiększali swoją przewagę, spisując się świetnie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła (15:22). Ostatecznie, trzecia partia (16:25), jak i cały mecz padły łupem liderów KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn.

KPS Siedlce – Stal Nysa S.A. 0:3 (11:25, 26:28, 16:25)

KPS Siedlce: Laskowski (6), Adamczyk (4), Nowak, Sawicki (10), Woźnica (5), Gulak (5), Krupiński (L) oraz Kacperkiewicz, Napiórkowski (1), Maziarz, Bieńkowski, Szymański (1), Wójcik (3)

Stal Nysa S.A.: Zajder (2), Długosz (15), Dobosz (10), M’Baye (5), Krzysiek (4), Szczurek (6), Czunkiewicz (L) oraz Kaczorowski (5), Mucha, Schamlewski (3)