W sobotę 26 stycznia w Hali Nysa po raz kolejny zagoszczą rozgrywki 1. ligi mężczyzn. Tym razem Stal Nysa podejmie spadkowicza z Plusligi – zespół BBTS-u Bielsko Biała.

Bielszczanie zajmują aktualnie 6 pozycję w tabeli z dorobkiem 35 punktów. W ostatniej kolejce pokonali na własnym parkiecie zespół AZS AGH Kraków. Zdecydowanie najmocniejszym punktem drużyny z Bielska-Białej jest ich atakujący – Oleg Krikun, który aktualnie zajmuje pozycję najlepszego punktującego ligi z dorobkiem 348 punktów. Najlepiej znanym nyskiej publiczności siatkarzem gości jest Jarosław Maciończyk, który reprezentował barwy Stali w sezonie 2005/2006. Ciekawostką jest, że we wtorek 22 stycznia obchodził on 40 urodziny! Również składamy najserdeczniejsze życzenia. 

Poprzedni mecz obu zespołów miał wyjątkową oprawę, ponieważ odbywał się w przeddzień 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Stalowcy niestety ulegli w hali „Pod Dębowcem” w stosunku 3:1, odnosząc wtedy pierwszą ligową porażkę za 3 punkty. 

Teraz zajmująca 4 miejsce w tabeli Stal (3-ci Norwid ma rozegrany jeden mecz więcej) ma doskonałą szansę do rewanżu. Podrażnieni ostatnią ligową porażką z Buskowianką Kielce i nakręceni bardzo dobrym występem przeciwko Onico zawodnicy Stali z pewnością będą chcieli udowodnić, że przez zbliżającymi się play-offami forma idzie w górę. Mecz o tyle istotny, że pozwala pozostawić grupę pościgową (BBTS i Ślepsk) z bezpieczną przewagą za sobą i jednocześnie nakręcić przed kolejnym domowym spotkaniem z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Zwycięstwa za trzy punkty naszej drużyny w obu spotkaniach pozwoliłyby poważnie namieszać w tabeli i myśleć o rozpoczęciu fazy play-off na jednej z dwóch pierwszych pozycji.

Bilety na to spotkanie tradycyjnie do kupienia w serwisie ticketik.pl oraz w kasie Hali Nysa dziś (16:00-18:00) oraz w dzień meczowy od godziny 14:00.

http://stalnysa.ticketik.pl/#!/Wydarzenie/1381

http://stalnysa.pl/wazna-informacja-dotyczaca-biletow/