Nasza drużyna w I rundzie fazy play-off zagra z Gwardią Wrocław. Pierwsze mecze już 11 i 12 marca w Hali Nysa. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw. 

Gwardia to z pewnością nieobliczalny rywal, o czym Stalowcy przekonali się niespełna dwa tygodnie temu w Hali Orbita. Niewielu stawiało wtedy na gospodarzy, a jednak Wrocławianie zagrali koncertowo i wygrali z naszą drużyną 3:0 w przedostatniej kolejce rundy zasadniczej. Tym samym wzięli rewanż za grudniową porażkę w ligowym spotkaniu (Stalowcy wygrali wtedy 3:1). – Zespół jest przygotowany bardzo dobrze i jestem przekonany, że taki mecz jak we Wrocławiu już się nie powtórzy – ocenia trener Krzysztof Stelmach. – To jest zupełnie nowe rozdanie, a play-offy rządzą się swoim prawami – dodaje Stelmach.

W nadchodzących meczach sztab trenerski będzie mógł liczyć na powrót do gry kontuzjowanych zawodników.  Pierwsze mecze z Gwardią zagramy 11 i 12 marca u siebie. Zawodnicy i kibice zdają sobie sprawę, że trzeba zbudować solidną przewagę przed wyjazdem do stolicy Dolnego Śląska. Wyjazd zagramy 16 marca we Wrocławiu. Terminy ewentualnych kolejnych meczów to 17 marca (Wrocław) i 20 marca (Nysa). Wszystkie spotkania zostaną rozegrane o godzinie 18. – Stawka jest bardzo wyrównana. Na tym etapie nie ma już łatwych rywali. – mówi Wiesław Kozieł, dyrektor  klubu. – Wierzę w nasz zespół. Nie wiem czy rozstrzygniemy tę rywalizację w trzech meczach, ale jestem przekonany, że to my awansujemy dalej.

W dniu meczu, 11 i 12 marca, kasa biletowa w hali czynna będzie od godziny 15:00.