Michał Ruciak, który poprzednie dwa sezony spędził w drużynie z Radomia, w sezonie 2020/2021 będzie reprezentował żółto – niebieskie barwy na pozycji libero.

Michał Ruciak urodził się 22 sierpnia 1983 roku w Świnoujściu, gdzie stawiał swoje pierwsze siatkarskie kroki. Podczas kariery klubowej Ruciak grał na pozycji przyjmującego, między innymi w PGE Skrze Bełchatów, z którą zdobył srebrny medal Pucharu Polski, czy ZAKSIE Kędzierzyn Koźle, gdzie w trakcie dwóch sezonów pełnił rolę kapitana zespołu oraz zdobył dwa srebrne i jeden brązowy medal Mistrzostw Polski. Ostatnie dwa sezony, już na pozycji libero, spędził w drużynie Cerradu Czarnych Radom. To właśnie w barwach radomskiego zespołu, w sezonie 2019/2020, Michał Ruciak został czwartym najlepiej przyjmującym siatkarzem całych rozgrywek PlusLigi oraz drugim najlepiej przyjmującym libero.

Michał Ruciak ma na swoim koncie również reprezentacyjną karierę. W 166 występach w biało – czerwonych barwach zdobył złoty medal Mistrzostw Świata w 2009 roku oraz brązowy medal tej imprezy w roku 2011. Oprócz tego, razem z reprezentacją Polski, Michał Ruciak zdobył jeszcze złoty i brązowy medal Ligi Światowej oraz srebrny medal Pucharu Świata.

Michał Ruciak to bardzo doświadczony zawodnik – jest rekordzistą pod względem występów w Polskiej Lidze Siatkówki. Do tej pory rozegrał 514 spotkań w PlusLidze. Jesteśmy przekonani, że w barwach naszego zespołu, Michał Ruciak będzie miał okazję wyśrubować ten rekord.

Witamy w Nysie, Michał!

MICHAŁ RUCIAK
Urodzony: 22.08.1983 r.
Pozycja: Libero
Wzrost: 190 cm
Zasięg w ataku: 336 cm
Zasięg w bloku: 316 cm