Kolejny zespół wraca z Hali Nysa bez punktów. Tym razem ofiarą Stalowców padł zespół Buskowianki Kielce.

Początek spotkania w towarzystwie kamer Polsatu Sport był nerwowy po obu stronach siatki i po błędzie w ataku Michała Godlewskiego wyszliśmy na pierwsze dwupunktowe prowadzenie (6:4). Fragment wyrównanej gry i za moment wynik oscylował już wokół remisu, aż do ataku z przechodzącej piłki Moustaphy M`Baye (10:8). Twarda, męska siatkówka mogła się podobać jak zwykle licznie zgromadzonej publiczności. Oba zespoły nie odpuszczały, gra toczyła się punkt za punkt (15:15). Sygnał do ataku przed zbliżającą się końcówką dał kapitan – Patryk Szczurek, którego zagrywka wylądowała w boisku kielczan. Bardzo pewna gra całego zespołu w końcowych fragmentach oraz skuteczne bloki Kamila Długosza i Łukasza Owczarza zakończyły seta wynikiem 25:19.

Druga odsłonę lepiej rozpoczęli goście, którzy po skutecznej akcji Adama Woźnicy prowadzili już (1:3). Imponował jednak w elemencie bloku Łukasz Owczarz i po dwóch udanych akcjach był już remis (3:3). Pewność siebie biła tego dnia od zawodników w żółto-niebieskich trykotach. Skuteczne ataki Mateusza Nożewskiego i as serwisowy Kamila Długosza sprawiły, że Stal odjechała na cztery punkty (9:5), a po pojedynczym bloku Owczarza na Kamilu Kosibie było już 14:9 i wydawało się, że set zakończy się łatwą wygraną Stali. Tymczasem rozprężenie i kilka błędów w ataku doprowadziło do niespodziewanego remisu (17:17). Podrażnieni Stalowcy wzięli się w garść i już po kilku chwilach odrobili wypracowaną wcześniej przewagę (22:18), którą dowieźli do końca i po chwili na tablicy widniał już wynik 2:0.

Od startu trzeciego seta widać było, że zawodnicy Buskowianki chcą postawić wszystko na jedną kartę. Bardzo dobra postawa w polu serwisowym Kamila Kosiby i Jakuba Szymańskiego sprawiły, że pierwszy przegrany w tym sezonie set we własnej hali może zaraz stać się faktem (4:9). Mateusz Czunkiewicz dwoił się i troił raz po raz popisując się świetną obroną, a bardzo dobrze dysponowany Bartek Bućko kończył kontrataki (7:10). Wymiany w tym spotkaniu robiły się co raz dłuższe i Stal co raz częściej je przegrywała. Skrzydłowi kieleckiego zespołu byli nie do zatrzymania i wynik na tablicy zaczął być dla gospodarzy wstydliwy (11:18). Na boisku zameldowali się Sebastian Matula i bardzo ciepło przywitany ulubieniec publiczności – Dawid Bułkowski, który zaraz po wejściu na boisko popisał się skończonym atakiem oraz dwoma asami serwisowymi. Nasz rozgrywający również z bardzo dobrej strony zaprezentował się w polu serwisowym ale wystarczyło to tylko na zmniejszenie rozmiarów porażki. Po dotknięciu siatki przez naszych blokujących sędzia zakończył seta przy wyniku 19:25.

Sztab szkoleniowy Stali postanowił powrócić do składu, który rozpoczynał to spotkanie i Patryk Szczurek rozpoczął czwartą odsłonę. Mało błędów, ciekawe dla kibiców wymiany ozdabiały początek tego seta (4:4). Atak na czystej siatce Długosza i spektakularny blok M`Baye wyprowadził gospodarzy na trzypunktowe prowadzenie (8:5) lecz za moment równie pięknym blokiem popisał się Rećko i było już 11:10. Po serii krótkich akcji, które kończyły się zwykle w pierwszym uderzeniu ponownie zafunkcjonował blok – świeżo upieczony tata Mateusz Nożewski zatrzymał Szymańskiego (15:14). Stalowcy mozolnie powiększali swoją przewagę i przybliżali się do wygrania całego spotkania (22:18) i za moment po asie serwisowym Łukasza Owczarza było już 24:20 i kibice wstali ze swoich miejsc. Po dwóch niewykorzystanych piłkach meczowych na boisko wchodzi Dawid Bułkowski i … od razu otrzymuje szansę na skończenie tego spotkania. Skuteczny atak z lewego skrzydła i kolejne trzy punkty w Twierdzy Nysa stały się faktem.

MVP: Mateusz Czunkiewicz

Stal Nysa – Buskowianka Kielce 3:1
(25:19, 25:22, 19:25, 25:22)

Składy zespołów:
Stal: Bućko, M’Baye, Długosz, Owczarz, Nożewski, Szczurek, Czunkiewicz (libero) oraz Mucha, Matula i Bułkowski
Buskowianka: Busch, Szymański, Woźnica, Godlewski, Starzec, Adamski Jaskuła (libero) oraz Kosiba, Karakuła, Rećko, Pacholczak i Bachmatiuk