Aktualności

sobota, 27 styczeń 2018 14:36

Jak w piątek trzynastego.

Wczoraj w ramach dziewiętnastej kolejki nysanie gościli na parkiecie zawodników z podkarpacia. To nie był szczęśliwy wieczór dla drużyny z Opolszczyzny, można powiedzieć mały piątek trzynastego, Stal przegrała w Sanoku 3:1 (25:19, 25:19, 26:28, 25:18).

Choć pierwszy punkt w tym spotkaniu na swoim koncie zapisali Stalowcy, a dokładniej Mateusz Piotrowski obijając blok miejscowych, to nie dało to pewnej pozycji naszym zawodnikom. Wyrównana gra toczyła się punkt za punkt. Dobra gra Tomasza Kusiora i Damiana Wierzbickiego oraz trafne bloki sanoczan pozwoliły na wypracowanie wysokiej przewagi nad gośćmi (12:9, 16:9, 18:10, 19:12). Mimo iż nysanie obronili pierwszą piłkę setową, blok obił Karol Rawiak, to sami zakończyli pierwszą partię, popełniając błąd przekroczenia linii (25:19).

W drugim secie miejscowi idą za ciosem, udane ataki i obite ręce naszych zawodników dają im przewagę trzech punktów (5:2). Akcje Patryka Łaby i Damiana Wierzbickiego oraz błędy naszej drużyny zwiększają przewagę graczy TSV (11:5, 13:6). Po punkcie z zagrywki Łukasza Owczarza, przedarciu się przez blok sanoczan Łukasza Lubaczewskiego i udany blok naszych zawodników pozwoliły by różnica oczek zmniejszyła się do trzech (13:10). Akcje Michała Makowskiego utrzymały trzy punkty różnicy i mimo odrabianych strat przez nysan podopieczni Krzysztofa Frączka czując się pewnie nie zatrzymywali ręki i zakończyli drugą odsłonę 25:19.

W trzecim secie do głosu doszli podopieczni Piotra Łuki. Już na początku, za sprawą piłek posyłanych pod rękę Mateuszowi Nożewskiemu i Łukaszowi Lubaczewskiemu, a także dzięki kolejnej popisowej zagrywce Łukasza Owczarza, Stal wypracowała przewagę (4:8). Jednak piłka za piłką miejscowi odrabiając straty wyrównali wynik i w końcowej fazie spotkania gra toczyła się punkt za punkt. Lepsi w tej partii okazali się zawodnicy z Opolszczyzny a ostatnie akcje należały do Michała Makowskiego (25:25, 26:26) i Mateusza Nożewskiego (26:27, 26:28).

W czwartą odsłonę spotkania lepiej weszli miejscowi (3:1, 7:4). Jednak nasza drużyna doprowadziła do remisu, piłkę przechodzącą wykorzystał Arek Olczyk a następnie razem z Michałem Makowskim zatrzymał piłkę gospodarzy (8:8). Rozegrany, wspomniany wcześniej, Michał Makowski oraz Łukasz Owczarz skutecznie pracowali w ataku ( 8:9, 10:12, 11:13) jednak nie pozostali im dłużni sanoczanie, sprawnie operując blokiem i wyrównując wynik (14:14). O czas dla swojej drużyny poprosił trener z Nysy. Nie wybiło to z rytmu gospodarzy, którzy skuteczni w swojej grze przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę wygrywając czwartego seta 25:18 i w całym spotkaniu 3:1.