Aktualności

sobota, 03 luty 2018 23:07

Na plus.

W rundzie rewanżowej podobnie jak w dziewiątej kolejce Stalowcy wygrali z drużyną z Wałbrzycha, rozpraszając się tylko w jednym secie i przypisując do swojego konta trzy punkty. Stal AZS PWSZ Nysa – MKS Aqua Zdrój Wałbrzych 3:1 (25:16, 25:17, 21:25, 25:11).

Choć spotkanie nie rozpoczęło się po myśli Stalowców, bo to siatkarze Wałbrzycha uderzyli „z wysokiego C” i szybko wypracowali przewagę (2:7), to wyglądał tak tylko początek rozgrywki. Po wykorzystanej przerwie dla swojego zespołu przez trenera Piotra Łukę, siatkarze z Nysy jakby od nowa rozpoczęli spotkanie. Punkt blokiem zdobyli Mateusz Nożewski i Karol Rawiak (4:7), a po chwili  w pole serwisowe powędrował wspomniany wcześniej przyjmujący, który nie wstrzymywał ręki pozwalając siatkarzom z Opolszczyzny odrobić straty (9:8, 13:8). Następnie gra w pierwszym secie potoczyła się szybko. Akcje Łukasza Owczarza (14:9, 18:12), Karola Rawiaka (20:12, 22:12, 23:12) i Łukasza Lubaczewskiego (16:10, 24:15) wyprowadziły nysan na wysokie prowadzenie. Seta zakończył Arkadiusz Olczyk (25:16).

Druga odsłona rozpoczęła się zupełnie inaczej niż pierwszy set. Niesieni zwycięstwem Stalowcy szybko wypracowali pierwszą przewagę nie dając dojść do głosu przyjezdnym (4:0,5:1). Utrzymywali czteropunktowy zapas (9:5, 10:6) a następnie zaczęli go powiększać. Doskonała gra bohaterów poprzedniego seta i tym razem nie zawiodła. Ostatni punkt, w tej odsłonie, dla drużyny Stali zdobył Łukasz Lubaczewski (25:17).

Kolejna partia przyniosła niespodziankę zgromadzonym w Hali Nysa kibicom nie tylko nyskiej ale i wałbrzyskiej drużyny. Set rozpoczął się na przewagi, pierwsi od przeciwników odskoczyli goście (2:4, 5:7). Jednak Stalowcy szybko zdołali wyrównać, a w dalszej części seta przy błędach i zmiennym szczęściu obu drużyn wynik znów oscylował przy jednym punkcie przewagi (11:12, 13:12, 14:15). Po akcjach Bartka Dzikowicza (16:19, 16:20) Stalowcy nie odrobili już strat, w secie trzecim triumfowali podopieczni Janusza Bułkowskiego (21:25).

W czwartej i jak się później okazało ostatniej odsłonie spotkania zdecydowanie lepsi byli Stalowcy. Nie do zatrzymania przez wałbrzyski zespół okazał się Łukasz Owczarz, który zdobywał oczka zarówno z zagrywki jak i w ataku (6:2, 10:2, 11:3) . Kolejne punkty do wygranego seta dopisywał Karol Rawiak (12:4, 18:8). Blok na szali dalszej przewagi postawili Arkadiusz Olczyk z Łukaszem Lubaczewskim (15:4) a na środku popisał się Grzegorz Pajda (16:5). Ostatnia odsłona zdecydowanie należała do nysan, którzy kończąc seta (25:11) dopisali do swojego konta cenne trzy punkty. Punkty na miarę play-off.