Aktualności

niedziela, 11 luty 2018 18:55

Z Krakowa bez punktów

Wczorajsze rewanżowe spotkanie dwudziestej pierwszej kolejki pierwszej ligi mężczyzn, gdzie w Krakowie Stalowcy mierzyli się z drużyną AGH, lepiej rozegrali miejscowi zgarniając pełną pulę punktów.  AGH Kraków – Stal Nysa 3:0 (25:18, 25:22, 25:20).

W spotkanie lepiej weszli podopieczni Andrzeja Kubackiego (2:4, 3:7), którzy z każdą akcją powiększali swoją przewagę zostawiając nysan w tyle (6:9, 8:12, 10:16). Po przerwie wykorzystanej przez Piotra Łukę dla swojej drużyny, Stalowcy zaczęli odrabiać straty, swoje akcje zakończyli Łukasz Lubaczewski (11:16, 12:16) i Łukasz Owczarz (13:16). Trener miejscowych nie dał im jednak rozwinąć skrzydeł i po tych momentach to on poprosił o przerwę dla swojego zespołu, a następnie kolejne punkty zdobywał AGH (13:18, 15:20, 15:22), a pierwszy set zakończyli Stalowcy dotknięciem siatki (18:25).

Drugi set zaczął się wyrównaną walką obu zespołów i grą punkt za punkt (2:2, 4:4).  Chwilową nieuwagę i błędy miejscowych szybko wykorzystali nysanie i odskoczyli od krakowian (4:6, 5:8), przewaga naszego zespołu nie trwała jednak długo, zmotywowani gracze AGH odrobili straty (8:8). Aut Sebastiana Matuli oraz punkt z zagrywki Łukasza Lubaczewskiego, pozwoliły Nysie wyjść na prowadzenie (8:10). Kolejna akcje Łukasza Owczarza (9:11), Karola Rawiaka (12:13) oraz przekroczenie linii środkowej przez miejscowych (14:12) utrzymywały dwupunktową przewagę gości. Po bloku na naszym zawodniku wynik zaczął utrzymywać się przy remisie (14:14, 16:16). Przy stanie - po siedemnaście punktów dla obu drużyn, po raz pierwszy w tym secie prowadzenie przejęli zawodnicy z małopolski (18:17) i już do końca seta nie dali wyrwać sobie wypracowanej przewagi. Nie pomogły zastosowane zmiany w naszej drużynie, AGH zapisał na swoim koncie drugi zwycięski set.

Trzeci, jak się później okazało ostatni set w tym spotkaniu, nie zaczął się źle dla naszej drużyny. Rewelacyjne wprowadzenie piłki do gry przez Nikodema Wolańskiego (7:9) a także atomowe zbicie Michała Makowskiego (7:10) odstawiły krakowian na trzy punkty, Ci jednak przy rewelacyjnej grze Arkadiusza Żakiety szybko dogonili a dodatkowo wyprzedzili nysan (10:10, 14:12). Następnie wynik obu drużyn po raz kolejny utrzymywał się przy remisie (17:17, 19:19, 20:20). W końcówce wiatru w żagle dostali podopieczni Kubackiego i nie dopuścili już drużyny z Nysy do głosu. Wygrywali trzecią odsłonę spotkania (25:20) i zapisali na swoim koncie trzy punkty.