Aktualności

niedziela, 18 luty 2018 03:12

Victoria

Ostatnia kolejka drugiej rundy zasadniczej przebiegła zgodnie z planem Stali Nysa. Mimo iż goście z Wrześni ugrali seta to Stalowcy zgarnęli trzy punkty. Stal Nysa – KRISPOL Września 3:1 ( 29:27, 25:23, 18:25, 25:18).

Już pierwsze piłki wprowadzone do gry w meczu między Stalą a Krispolem, wywołały duże sportowe emocje w HALI NYSA. Podopieczni Piotra Łuki pewnie weszli w zawody (4:1), Łukasz Lubaczewski nie zatrzymywał ręki (5:2, 7:3) a następne punkty na koncie Nysy zapisali Mateusz Piotrowski (9:6) i Błażej Szymeczko (10:6). W kolejnych akcjach do głosu doszli podopieczni Mariana Kardasa i dogonili gospodarzy (10:9). Od tego momentu wynik oscylował przy jednym punkcie przewagi (12:11, 13:14, 16:17, 22:21, 24:25). Ostatnie dwa oczka w secie na korzyść Nysy rozłożyły się na oba rywalizujące zespoły. Żaczął nasz przyjmujący, który jak na początku tak i teraz nie wstrzymał ręki (28:27) a zakończyli goście z Wrześni dotykając siatki (29:27).

W drugim secie nasi rywale wyrwali się do przodu (0:2) jednak był to falstart, po akcjach Łukasza Lubaczewskiego (1:2), Michała Makowskiego (2:3) oraz Mateusza Piotrowskiego (3:3) na tablicy wyników „wyświetlił się remis”.  Gra toczyła się punkt za punkt (6:6), akcje rozgrywane przez Nikodema Wolańskiego pozwoliły Nysie odskoczyć od przeciwników (9:7). Piłki posyłane do Mateusza Piotrowskiego oraz jego blok z Błażejem Szymeczko, który również zdobywał punkty, powiększyły przewagę Stalowców (12:8, 14:9). Przyjezdni sukcesywnie odrabiali straty (15:12, 17:15) a gdy to im się udało (18:18) objęli prowadzenie (18:20). Jednak ten nagły zwrot akcji nie zrzucił nysan z obranego celu i po zaciętej końcówce drugiego seta (19:20, 21:22, 23:22), zapisali zwycięstwo na swoim koncie (25:23).

Trzecia odsłona spotkania rozegrana została pod dyktando Krispolu. Początek przypominał set drugi (0:2), z małym wyjątkiem – Stalowcy nie zremisowali (2:4), natomiast wykorzystując okazję, z akcji na akcję, goście oddalali się od zawodników z Opolszczyzny (4:8, 6:11, 9:15). Mimo wysiłku w secie trzecim nysanie musieli pogodzić się z porażką (18:25).

Przegrany set nie zgasił ducha walki w naszych zawodnikach, a wręcz przeciwnie jeszcze bardziej „podkręcił obroty” podopiecznych Piotra Łuki. W czwartej odsłonie role się odwróciły, gospodarze złapali wiatr w żagle (5:1). Trener Krispolu zmuszony był poprosić o przerwę dla swoich  zawodników, na nic się ona jednak nie zdała. Rewelacyjna gra naszego zespołu nie została zachwiana. Nikodem Wolański (8:4) precyzyjnie rozsyłał piłki, które sprawnie wykorzystywał Łukasz Lubaczewski (9:5, 11:6, 13:6, 16:7) i i Mateusz Piotrowski (10:6). Na środku piłki zbijał Błażej Szymeczko (12:6, 14:7, 17:9) a jego blok z Michałem Makowskim (18:9) oraz ściana Mateusza Nożewskiego z naszym atakującym dały Stalowcom jedenaście punktów przewagi (20:9). Akcję na miarę piłki setowej wykorzystał Grzegorz Pajda, a mecz zakończył Mateusz Piotrowski (25:18). Stalowcy zapisali na swoim koncie wygraną w secie czwartym a zarazem zwycięstwo w całym spotkaniu.