Aktualności

poniedziałek, 26 luty 2018 14:03

W play-off 1:1

Drugi mecz play-off we Wrześni przebiegał w zupełnie odmienny sposób niż sobotni. Podopieczni Piotra Łuki w niedzielę zaprezentowali się znacznie lepiej i nie stracili nawet seta. APP Krispol Września – Stal Nysa 0:3 (25:27, 17:25, 22:25)

Na początku meczu trwała zacięta wymiana ciosów (5:4), jednak szybko na trzy punkty odskoczyli gospodarze (9:6). Przy zagrywkach Dawida Bułkowskiego goście zniwelowali większość strat, ale dopiero skuteczny blok pozwolił im wyrównać (11:11). Obie drużyny nie wstrzymywały ręki w ataku, nie brakowało efektownych wymian. Po zablokowanej kiwce Nikodema Wolańskiego dystans ponownie się zwiększył a o czas poprosił Piotr Łuka (16:13). Goście nie odpuszczali i po asie rozgrywającego Stali grę przerwał trener Marian Kardas. Gospodarze skuteczne akcje przeplatali z pomyłkami. Gdy po kolejnym bloku Krispolu na tablicy wyników pojawił się rezultat 20:16 niewiele wskazywało na to, że wrześnianie dadzą sobie wyrwać zwycięstwo. Dobre zagrywki Arkadiusza Olczyka dały jednak impuls siatkarzom z Nysy. Dopiero zagranie Wojciecha Kaźmierczaka przerwało serię (22:20). Czujnie na siatce grał Mateusz Nożewski, po jego ataku z przechodzącej piłki przyjezdni doprowadzili do remisu. Chociaż jako pierwsi piłkę setową mieli siatkarze z Nysy, nie wykorzystali jej. Po grze na przewagi ze zwycięstwa cieszyli się nysanie, ostatni punkt zdobywając po ataku Dawida Bułkowskiego.

Podopieczni trenera Piotra Łuki w drugim secie poszli za ciosem (3:0). Gospodarze nie odpuszczali, po asie Patryka Napiórkowskiego na tablicy wyników pojawił się remis (5:5). Swobodnie atakowali Dawid Bułkowski i Michał Makowski. Przy stanie 10:7 dla Stali o czas poprosił Marian Kardas. Z akcji na akcję to przyjezdni zaczęli przejmować inicjatywę. Wrześnianie mieli problemy z własną grą a dystans rósł. Gospodarze słabo przyjmowali, zagrywką rozbił ich Mateusz Piotrowski (17:9). Kolejne roszady w składzie Krispolu na niewiele się zdały. Dopiero po ofiarnej akcji gospodarzom udało się wyjść z trudnego ustawienia. Pojedyncze ataki Patryka Napiórkowskiego na niewiele już się zdały a jednostronną partię zakończyła kiwka Michała Makowskiego.

Otwarcie trzeciej odsłony ponownie należało do siatkarzy Stali Nysa, nie do zatrzymania był Mateusz Piotrowski (7:3). Krispol stopniowo odrabiał straty, w czym pomogły mu również błędy gości. Podwójny blok gospodarzy dał remis a o czas poprosił szkoleniowiec przyjezdnych (10:10). Wsparcie kibiców napędzało gospodarzy, którzy po kolejnych udanych akcjach wyszli na prowadzenie (13:11). Przy stanie 15:12 dla Krispolu Września drugą przerwę wykorzystał Piotr Łuka. W dalszej fazie seta toczyła się gra punkt za punkt. W ataku ręki nie wstrzymywał Mateusz Jasiński. Nie brakowało emocji. Seria mocnych zagrywek Dawida Bułkowskiego zniwelowała straty (18:19). Decydujące akcje toczyły się przy zagrywkach Mateusza Piotrowskiego. Goście wykorzystywali kolejne kontrataki, dobrze funkcjonował ich blok. Zbicie naszego atakującego i blok Dawida Bułkowskiego z Michałem Makowskim dały decydujące punkty Stalowcom.

Fotorelacja ze spotkania.

Stan rywalizacji w pierwszej rundzie play-off został wyrównany (1:1). Teraz rozgrywki przenoszą się do Nysy gdzie zostaną w przyszły weekend rozegrane dwa kolejne mecze.

Stal Nysa-APP Krispol Września, sobota 3.03 i niedziela 4.03.2018, godzina 17:00, Hala Nysa ul.Sudecka 23

Bilety do nabycia:

pierwszy mecz: Sobota, 03.03.2018r.

drugi mecz: Niedziela, 04.03.2018r.

lub w kasie hali pon-pt 16:00-18:00, sobota i niedziela od 15:30 przed meczem! Zapraszamy!

Źródło: siatka.org.pl + inf. własna