Breadcrubs-image
Alsecco Stal Nysa – pod taką nazwą żółto-niebiescy zagrają na PreZero Grand Prix!

Pierwsza rywalizacja sezonu 2021/2022 zbliża się wielkimi krokami. Już od 5 sierpnia drużyny będą rywalizować w ramach PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Zmagania potrwają do 8 sierpnia, a drużyna prowadzona przez Krzysztofa Stelmacha weźmie w nich udział pod zmienioną nazwą – Alsecco Stal Nysa.

Nowa nazwa naszej drużyny w trakcie plażowych zmagań to efekt wieloletniej współpracy i zaufania lokalnej firmy Alsecco, która w branży okienniczej istnieje już ponad 20 lat. Kibice Stali Nysa doskonale znają tę markę, bowiem w nyskiej hali od wielu lat pojawiają się elementy związane z Alsecco – zarówno na strojach drużyny, jak i na parkiecie czy trybunach.

- Cieszymy się, że wpierają nas lokalne firmy. To nie pierwszy rok naszej współpracy z Alsecco, a z każdym sezonem wynosimy tę współpracę na wyższy poziom. Zarówno dla nas, jak i dla kibiców, to świetna wiadomość, że nyska firma została sponsorem tytularnym naszej drużyny w rozgrywkach PreZero Grand Prix – mówił prezes Stali Nysa Robert Prygiel.

Pomysł gry na plaży zrodził się po przedwcześnie zakończonym sezonie 2019/2020. Zeszłoroczna edycja PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki cieszyła się dużą popularnością, dlatego zapadła decyzja o organizacji turnieju siatkówki plażowej również tego lata. Wszystkie mecze, podobnie jak rok temu, transmitowane będą na sportowych antenach Polsatu. W Krakowie zorganizowana zostanie również specjalna strefa kibica.

Tegoroczne zmagania to druga edycja rywalizacji „na piasku”. W porównaniu do zeszłorocznego turnieju, będzie toczyć się w nieco zmienionej formule. Na krakowskiej Wandzie PreZero Grand Prix rozgrywać się będzie systemem brazylijskim. Alsecco Stal Nysa swój pierwszy mecz rozegra w czwartek 5 sierpnia z GKS-em Katowice. Początek spotkania o godzinie 14:00. Transmisja w Polsacie Sport.

Oops! Seems there are problem with access to disqus.com. Please refresh the page in a few minutes.
Do góry