Breadcrubs-image
Zwycięzca Ligi Mistrzów na początek!

2 października drużyna Stali Nysa rozegra swój pierwszy mecz w nowym sezonie PlusLigi. Pierwszym rywalem żółto-niebieskich będzie ponownie tryumfator Ligi Mistrzów - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. 

Po 15. latach niebytu w siatkarskiej ektraklasie Stal Nysa, w sezonie 2021/2020, rozpoczęła rozgrywki z drużyną z Kędzierzyna-Koźla. W nadchodzącym sezonie żółto-niebiescy, na własnym parkiecie, znów zainaugurują sezon derbami Opolszczyzny.

Choć kalendarz PlusLigi nie jest łaskawy dla stalowców to nyscy kibice liczą, że ponownie uda się sprawić niespodziankę i pokonać m.in. Mistrza Polski - Jastrzębski Węgiel czy PGE Skrę Bełchatów, z którymi spotkania zaplanowano w pierwszych kolejkach ligi. W tym roku mecze rozgrywane będą głównie w weekendy co oznacza, że liga ma trochę zwolnić, a jedyne spotkania w tygodniu odbędą się w okresie świąteczno-noworocznym. 

Stalowcy, 2 kwietnia 2022 r., zakończa fazę zasadniczą meczem wyjazdowym do stolicy. Fazę play-off zaplanowano na 9 kwietnia 2022 r. Rozgrywki w sezonie 2021/2020 mają się zakończyć 14 maja 2022 r.

Wraz z prezentacją kalendarza PlusLigi zaprezentowano także zmiany w formacie rozgrywek obejmujące głównie końcówkę fazy play-off. Mecze finałowe oraz o 3. miejsce tym razem odbędą się do trzech wygranych.

Dokładny kalendarz rozgrywek znajduje się w zakładce rozgrywki.

Oops! Seems there are problem with access to disqus.com. Please refresh the page in a few minutes.
Do góry