W środę 14 listopada w Hali Nysa rozegrany zostanie pojedynek, który elektryzował kiedyś kibiców w całym kraju. Czy dziś nadal elektryzuje?

Zaszłości historyczne są kibicom w Nysie powszechnie znane. Jeszcze kilkanaście lat temu przyjazd do Nysy częstochowskiego AZSu określany był „świętą wojną” i wypełniał Nyski Kocioł po brzegi – dosłownie. I po tych kilkunastu latach 6 stycznia 2018 roku los chciał, że pierwszym ligowym przeciwnikiem w tak długo oczekiwanej w Nysie hali był…? AZS! Kto na tym meczu nie był może bardzo żałować, ponieważ atmosfera w tym wielkim obiekcie przypominała tę z Głuchołaskiej 12! Polecamy zapoznać się z video „MojeWielkieMeczeTV”. 

Ostatecznie przegraliśmy to spotkanie 1:3 i to właśnie AZS wygrał 1 ligę mężczyzn w sezonie 2017/2018. Trenerem zespołu był Krzysztof Stelmach, a w biało-zielonych barwach występowali także Patryk Szczurek, Bartosz Bućko, Moustapha M`Baye oraz Michał Róg, którzy… przenieśli się do Stali Nysa. Nie ma chyba wątpliwości, że będzie to dla nich wyjątkowy mecz naszpikowany emocjami.

Z kolei po stronie akademików oglądać będziemy bardzo dobrze znanego w Nysie Mateusza Piotrowskiego, który reprezentował żółto-niebieskie barwy przez trzy sezony. Wspierać go będzie jedna z legend polskiej siatkówki – Dawid Murek, który na parkietach PLS występuje od 1991 roku, a po raz trzeci wrócił do klubu z Częstochowy. Przedsezonowymi wzmocnieniami byli także Aleksander Nadelijković (PGE Skra Bełchatów) oraz Chono Penchev (Azimut Modena). 

Nikogo na ten pojedynek namawiać nie trzeba! Widzimy się jutro o 18:30 w Hali Nysa!

Bilety: http://stalnysa.ticketik.pl/#!/Organizator