Runda zasadnicza sezonu 2019/2020 wkracza w decydującą fazę. Przed nami 22. kolejka KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn, w ramach której, we własnej hali, podejmujemy drużynę SPS Chrobry Głogów. Początek spotkania w Hali Nysa o godzinie 18:00.

Do zakończenia fazy zasadniczej sezonu, łącznie z sobotnim spotkaniem, pozostało pięć kolejek. Drużyna Stali ma już zapewniony start w fazie play – off z pozycji lidera. Rundę zasadniczą mogą więc dograć bez presji, jednak nie oznacza to, że podopieczni Krzysztofa Stelmacha odpuszczą, wręcz przeciwnie – w każdym kolejnym spotkaniu chcą walczyć o całą pulę.

– Zapewnienie pierwszego miejsca na pięć kolejek przed końcem rundy zasadniczej cieszy i daje duży komfort w przygotowaniach do fazy play-off, jednak nie oznacza to, że nie będziemy chcieli wygrywać kolejnych spotkań. Musimy w najbliższych kolejkach dawać z siebie 100%, żeby w najważniejszej części sezonu być w odpowiednim rytmie – mówił przyjmujący Stali, Łukasz Łapszyński. – Jesteśmy przygotowani na walkę ze strony Głogowa i zrobimy wszystko żeby 3 punkty zostały w Nysie – dodał.

Podopieczni Dominika Walencieja w tabeli aktualnie plasują się na 13. miejscu, które po zakończeniu sezonu oznacza spadek do niższej ligi rozgrywkowej. Do zajmującego 12. miejsce Norwida Częstochowa tracą trzy punkty, zatem zrobią wszystko, by wywieźć punkty z Hali Nysa.

Jak zakończy się to spotkanie? Przekonamy się już jutro. Początek spotkania o godzinie  18:00.