Siatkarze Stali Nysa wezmą udział w debiutanckim turnieju siatkówki plażowej organizowanym przez Polską Ligę Siatkówki. W rozgrywkach zmierzą się drużyny z PlusLigi, Ligi Siatkówki Kobiet oraz ich zaplecza.

W pierwszy weekend (24 – 26 lipca) Letnie Grand Prix zagości w Krakowie (kompleks sportowy KS Wanda Kraków, ul. Bulwarowa 39), a tydzień później rywalizacja przeniesie się do Warszawy (31 lipca – 2 sierpnia, Monta Beach Volley Club). Finał rozgrywek rozegrany zostanie w Gdańsku (7 – 9 sierpnia, LOTOS Stadion Letni Gdańsk).

Nasza drużyna rywalizować będzie w Krakowie, w grupie D, w której zmierzy się z Jastrzębskim Węglem, Aluronem Virtu CMC Zawiercie oraz MKS-em Będzin.

– Bardzo się cieszę, że będziemy grali w dużych miastach, dodatkowo w bardzo atrakcyjnych, letnich lokalizacjach – mówi Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A– Liczymy na stworzenie ciekawych widowisk, doskonałą atmosferę i dobry poziom sportowy.

Warto również dodać, że nie będzie to zwykła „plażówka”. Zasady będą takie same jak w siatkówce halowej, z tą różnicą, że drużyny będą 4-osobowe, a każdy zawodnik będzie mógł atakować. Boisko do gry będzie mieć wymiary siatkarskiego boiska halowego.