Nasi siatkarze po niezwykle zaciętym i emocjonującym pięciosetowym boju pokonali Norwid Częstochowę w finale Memoriału im. Zdzisława Kiczyńskiego. Trener Krzysztof Stelmach rotował składem, by sprawdzić zawodników przed rozpoczęciem ligowego sezonu. MVP spotkania został Bartosz Bućko.

Wygląda na to, że na kilka dni przed pierwszym spotkaniem o ligowe punkty możemy być spokojni. W grze naszych siatkarzy z meczu na mecz widać progres. – Jeszce nie wszystko wygląda idealnie, ale cieszy to, że wygrywamy. Myślę, że nasza gra zacznie się zazębiać z dnia na dzień, z tygodnia na tydzień. – powiedział po spotkaniu kapitan Stalowców Patryk Szczurek. – Brakuje jeszcze trochę dynamiki, pracujemy nad tym teraz na siłowni. Treningi mamy już trochę lżejsze. Musimy też jeszcze popracować nad zagrywką, więcej ryzykować w tym elemencie. Myślę, ze naszą mocną bronią w nadchodzącym sezonie będzie pipe – dodaje Szczurek.

Dyspozycja indywidualna nie jest najważniejsza, liczy się, że wygraliśmy mecz – powiedział po tie-breaku MVP spotkania, Bartosz Bućko. – Wynik odzwierciedla naszą aktualną formę i na pewno jesteśmy bliżej tego, co chcemy prezentować w sezonie. Wszystko jest na dobrej drodze. Cały czas idziemy do przodu i widać większą świeżość po treningach typowo siłowych. Sezon wszystko zweryfikuje. Cel jest tylko jeden, awans do PlusLigi.     

Stal Nysa – Exact Systems Norwid Częstochowa 3:2
(25:21, 22:25, 14:25, 29:27, 15:12)

Mecz o 3. miejsce: UKS Mickiewicz Kluczbork – ZAKSA Strzelce Opolskie 3:0 (25:21, 25:21, 25:12)

Końcowa kolejność Memoriału im. Zdzisława Kiczyńskiego
1. Stal Nysa S.A.
2. Exact Systems Norwid Częstochowa
3. UKS Mickiewicz Kluczbork
4. ZAKSA Strzelce Opolskie

Stal ligowe rozgrywki rozpocznie już 13 września w HALI NYSA. Naszym przeciwnikiem będzie SMS PZPS Spała.