Już w ten weekend do Hali Nysa zawita Muzeum Siatkówki. Tę niezwykłą wystawę pamiątek i trofeów wywalczonych przez polskich sportowców zainicjował i gromadzi Grzegorz Szewczyk – działacz i animator siatkarski. Wśród licznych okazów nie zabraknie wątków nyskich.

Tak jak w roku ubiegłym, przy okazji turnieju finałowego o Puchar Polski Kobiet organizatorzy przygotowani nie lada gratkę dla miłośników siatkówki. Z bliska będzie można zobaczyć, a nawet dotknąć piłki i koszulki z autografami Mistrzów Polski i Mistrzów Świata, liczne puchary, medale i proporczyki gromadzone przez kilkadziesiąt lat. – Mamy praktycznie wszystkie medale zdobyte w historii polskiej siatkówki – mówi Grzegorz Szewczyk. – Specjalnie na ten turniej profilujemy nasze bogate zbiory, bo wszystkiego nie dało się fizycznie przewieźć. Skoro na boisku mamy najlepsze siatkarski w kraju, nie mogło zabraknąć 3 „Wiktorów” przyznanych twórcy  sukcesów siatkarskiej reprezentacji  kobiet, Andrzejowi Niemczykowi. Przekazał nam je dosłownie na kilka dni przed śmiercią. Warto przyjść i zobaczyć przegląd historii naszej ukochanej dyscypliny sportu.

Ekspozycja jest dostępna m.in. w głównym holu Hali Nysa. W tym roku zobaczymy jeszcze więcej cennych eksponatów niż przy okazji poprzedniego turnieju o Puchar Polski.

Puchar Polski w siatkówce kobiet 2019

PÓŁFINAŁY 9.03 (sobota)

I półfinał – 14:45 – Chemik Police – Grot Budowlani Łódź
II półfinał – 18:00 – ŁKS Commercecon Łódź – Developres SkyRes Rzeszów

FINAŁ 10.03 (niedziela) godz. 14:45