Nie tak miało wyglądać czwartkowe spotkanie w ramach 18. kolejki 1. ligi mężczyzn rozgrywane w towarzystwie kamer Polsatu Sport. W derbach Opolszczyzny zwyciężyli gospodarze – UKS Mickiewicz Kluczbork – beniaminek tegorocznych rozgrywek.

Wyjazdowa forma naszego zespołu z tego sezonu została podtrzymana. Na dziewięć rozegranych spotkań na parkiecie rywali, aż pięć z nich kończyło się tie-breakiem. Wczoraj pomimo piłki meczowej lepszy okazał się beniaminek z Kluczborka, który zwyciężył w piątym secie 17:15.

Spotkanie rozpoczęliśmy w niezmienionym składzie (Szczurek, Kaczorowski, M`Baye, Nożewski, Bućko, Długosz, Czunkiewicz), lecz na dłuższym dystansie zobaczyliśmy także Dawida Bułkowskiego i Łukasza Owczarza. Dobrą zmianę dał także Michał Makowski, który pojawił się na boisku od czwartego seta.

MVP: Mateusz Frąc

UKS Mickiewicz Kluczbork – Stal Nysa 3:2
(27:25, 16:25, 25:18, 16:25, 17:15)

Składy zespołów:
Mickiewicz: Pasiński, Frąc, Popik, Mucha K., Parcej, Polański, Sachnik oraz Stysiał (libero) oraz Miarka, Jedliński, Napiórkowski, Brożyniak i Kowalonek
Stal: Szczurek, M’Baye, Bućko, Długosz, Kaczorowski, Nożewski, Czunkiewicz (libero) oraz Owczarz, Makowski, Mucha J., Matula i Makowski