Breadcrubs-image
W rewanżu lepszy Jastrzębski Węgiel

W zaległym meczu 7. kolejki PlusLigi Stal Nysa uległa Jastrzębskiemu Węglowi 0:3. Podopieczni Andrei Gardiniego wygrywali sety kolejno do 25, 29 i 20. MVP spotkania wybrany został atakujący Mohamed Al Hachdadi.

Mecz od dwupunktowego prowadzenia rozpoczęli siatkarze Jastrzębskiego Węgla (2:0, 4:2). Stal doprowadziła jednak do remisu (7:7). Gdy gospodarze po raz kolejny objęli prowadzenie o czas poprosił trener Krzysztof Stelmach (16:13). Po przerwie to jednak żółto - niebiescy zdobyli trzy punkty z rzędu i tym razem o czas poprosił Andrea Gardini. Po asie serwisowym Bartosza Bućko przewaga gości wynosiła dwa punkty (16:18).

Drugą partię obie drużyny rozpoczęły podobnie (2:2) i utrzymywały grę punkt za punkt (5:5) do momentu, gdy w polu serwisowym pojawił się Yacine Louati, który zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki (7:5). Po błędzie nysian o przerwę poprosił trener Stelmach. Po asie serwisowym Jurija Gladyra przewaga gospodarzy wynosiła już pięć punktów (11:6, 13:8). Goście nie składali jednak broni i powoli odrabiali niekorzystny wynik. Gdy przewaga jastrzębian zmalała do dwóch punktów o przerwę poprosił szkoleniowiec gospodarzy (19:17). Świetnie w polu serwisowym spisywał się Gladyr (22:17). Ostatecznie druga partia również padła łupem gospodarzy (25:19).

Trzeciego seta drużyny rozpoczęły podobnie (2:2) i utrzymywały grę punkt za punkt (6:6). Żadna ze stron nie odpuszczała (10:10). Gdy gospodarze objęli trzypunktowe prowadzenie o przerwę poprosił trener Stelmach (15:12). Po asie serwisowym Tomasza Fornala drugi czas wykorzystał szkoleniowiec gości (19:15). Wypracowana przewaga pozwoliła jastrzębianom na rozstrzygnięcie tego seta i całego meczu na swoją korzyść.

Jastrzębski Węgiel - Stal Nysa 3:0 (27:25, 25:19, 25:20)
Jastrzębski Węgiel: Louati (11), Wiśniewski (4), Kampa (3), Al Hachdadi (21), Gladyr (9), Fornal (10), Popwiczak (L) oraz Bucki, Szymura, Kosok
Stal Nysa: Komenda, Bućko (9), Ben Tara (12), M'Baye (5), Lemański (3), Łapszyński (9), Ruciak (L) oraz Zajder, Schamlewski, Szczurek, Filip, Dembiec (L)

Oops! Seems there are problem with access to disqus.com. Please refresh the page in a few minutes.