Breadcrubs-image
Inauguracja dla Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn - Koźle

Za nami spotkanie inauguracyjne sezonu 2020/2021. W 1. kolejce PlusLigi musieliśmy uznać wyższość Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn Koźle, ulegając w każdym z trzech setów (19:25, 13:25, 16:35).

Lepiej spotkanie rozpoczęła Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn - Koźle (0:3). Gospodarze jednak szybko zniwelowali przewagę (3:4). Później gra była wyrównana (7:7, 9:9, 11:11). Żadna że stron nie mogła wypracować przewagi (13:13), aż w końcu podopieczni Nikoli Grbicia objęli trzypunktowe prowadzenie (15:18), a o pierwszą przerwę w tym spotkaniu poprosił Krzysztof Stelmach. Po czasie asa zaserwował Aleksander Śliwka. Stalowcy próbowali gonić wynik, ale Kędzierzynianie nie zamierzali tak łatwo się poddać (17:21) i pewnie zmierzali do zwycięstwa w tej partii. Przy stanie 18:24 o drugą przerwę poprosił trener nyskiej Stali. Seta zakończyła autowa zagrywka Bartłomieja Lemańskiego (19:25).

Drugi set również lepiej rozpoczęli goście. Po asie serwisowym Aleksandra Śliwki na tablicy widniał wynik 1:3. Przewaga Kędzierzynian utrzymywała się (3:6). Przy stanie 4:9 o pierwszą przerwę w drugim secie poprosił trener Krzysztof Stelmach. Po przerwie w siatkę zaserwował Kamil Semeniuk (5:9). Przewaga podopiecznych Nikoli Grbicia powiększała się, a przy stanie 6:13 o drugi czas poprosił trener żółto - niebieskich. Niewiele to jednak pomogło, bowiem przewaga drużyny z Kędzierzyna ciągle utrzymywała się (8:16, 8:18, 11:22). Nysianie nie mieli szans w tej partii i ostatecznie ulegli gościom 13:25.

Trzecia partia spotkania rozpoczęła się po myśli kędzierzynian (1:3). Przewaga podopiecznych Nikoli Grbicia rosła (3:8, 6:12). Po asie serwisowym Krzysztofa Rejno przewaga gości wzrosła do ośmiu punktów (6:14). Siatkarze z  Nysy mimo usilnych starań nie umieli znaleźć sposobu na dobrze dysponowanych gości. Przy stanie 7:17 o przerwę poprosił trener Krzysztof Stelmach. Po czasie niewiele się zmieniło (10:20). Żółto - niebiescy jednak nie zamierzali się tak łatwo poddać i walczyli o każdą piłkę (14:22).

Stal Nysa - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn - Koźle 0:3 (19:25, 13:25, 16:25)

Stal Nysa: Komenda (1), Bartman (5), M'Baye (6), Lemański (5), Łapszyński (3), Filip (8),

Ruciak (L) oraz Długosz (2), Bućko (2), Ben Tara (3), Schamlewski, Szczurek, Dembiec (L)

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn - Koźle: Zatorski (L), Kaczmarek (10), Kochanowski (8),

Toniutti (1), Śliwka (12), Semeniuk (10), Smith (1) oraz Rejno (1), Łukasik (3), Staszewski, Kluth (3), Prokopczuk, Banach (L)

Oops! Seems there are problem with access to disqus.com. Please refresh the page in a few minutes.