Breadcrubs-image
Inauguracja za nami. Derby Opolszczyzny dla ZAKSY

Za StaląNysa inauguracja sezonu 2021/2022. Stalowcy we własnej hali podejmowali Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. W Derbach Opolszczyzny górą okazali się goście, którzy zwyciężli w trzech setach (25:22, 25:21, 25:20). MVP spotkania wybrany został Kamil Semeniuk.

Spotkanie lepiej rozpoczęli kędzierzynanie, głównie za sprawą Kamila Semeniuka (5:2), ale gospodarze szybko dgonili wynik (6:7). Taki stan rzeczy nie trwał jednak długo, bowiem goście ponownie objęli kilkupunktowe prowadzenie (11:7). Siatkarze Stali Nysa mieli problemy z kończeniem piłek przechodzących (10:14). Dobrze w polu serwisowym prezentował się Mitchell Stahl i to dzięki jego zagrywkom gospodarze znów odrobili część strat (13:14). Końcówka seta należała jednak do Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i choć Stal Nysa do ostatniej piłki próbowała odmienić losy tej partii, premierowa odsłona padła łupem drużyny przyjezdnej (22:25).

Drugiego seta zdecydowanie lepiej otworzyli siatkarze Stali Nysa (4:1), ale ZAKSA nie dawała za wygraną (5:4). Po udanym bloku to goście objęli prowadzenie (5:6). Gdy prowadzenie przyjezdnych wzrosło do dwóch oczek, o przerwę poprosił trener Krzysztof Stelmach (6:8). Walka była wyrównana (9:10), ale to znów goście przejęli inicjatywę (10:14, 11:16). To wystarczyło, by wygrać tę partię. Zakończył ją atak po bloku w wykonaniu Łukasza Kaczmarka (21:25).

Początek trzeciego seta znów należał do kędzierzynian (6:2), głównie za sprawą dobrze pracujacego bloku (9:3). Przewaga Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rosła (7:16), a gospodarze, oprócz pojedynczych akcji, byli bezsilni (20:10). Po przerwie spowodowanej weryfikacją wyniku, asa serwisowego zanotował Marcin Komenda (14:20), a potem świetnie zagrywał Ben Tara, dzięki czemu większość strat została zniwelowana (19:23). Zryw w końcówce seta po raz kolejny nie wystarczył na doświadczoną drużynę Wicemistrza Polski. Spotkanie zakończył Bartłomiej Kluth (20:25).

Stal Nysa – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (22:25, 21:25, 20:25)
Stal: Komenda (1), Stahl (5), Ben Tara (11), M'Baye (5), Kwasowski (2), Penchev (6), Ruciak (L), Dembiec (L) oraz Szwaradzki, Dębski (1), Bućko (11), Schamlewski, Szczurek
ZAKSA: Kaczmarek (14), Rejno (8), Janusz (2), Śliwka (4), Semeniuk (16), Smith (9), Shoji (L) oraz Kluth (2), Kalembka

Oops! Seems there are problem with access to disqus.com. Please refresh the page in a few minutes.