Breadcrubs-image
Rewanż na Będzinie udany!

Stal Nysa pewnie pokonała MKS Będzin 3:0 (25:23, 25:12, 25:18) w rewanżowym spotkaniu rundy zasadniczej PlusLigi. Podopieczni Krzysztofa Stelmacha dzięki wygranej za trzy punkty awansowali w ligowej tabeli na 12. pozycję i stoją przed realną szansą na walkę o pozycję numer 11. MVP spotkania wybrany został przyjmujący nyskiej Stali - Kamil Długosz.

Pierwsi na dwupunktowe prowadzenie wyszli gospodarze (6:4) i przez jakiś czas udało im się je utrzymywać (10:8). Po ataku w wykonaniu Macieja Zajdera oglądaliśmy już remis (12:12), ale kiedy m.in. po błędzie Bućko MKS Będzin po raz kolejny objął prowadzenie (14:12, 18:15). Podopieczni Krzysztofa Stelmacha dobrze zagrali blokiem (17:18), ale dłużny nie pozostawał Jose Ademar Santana (22:19). W końcówce przyjezdni znów zdołali odrobić stratę (22:21) i po mocnej zagrywce Zajdera znów był remis. Ostatecznie tę partię wygrali żółto-niebiescy.

Będzinianie drugą partię rozpoczęli od błędów, natomiast Stal Nysa dużo lepiej otworzyła tego seta (2:6). Dobrze spisywał się Bartosz Bućko, a Stal kontynuowała dobrą grę blokiem (3:10). Żółto - niebiescy grali pewnie i ciągle powiększali swoją przewagę (16:6). Druga partia toczyła się pod dyktando gości. Świetnie na środku spisywał się Moustapha M’Baye (22:8). Seta zakończył debiutujący Maciej Naliwajko.

Trzecią partię dobrze otworzyli przyjezdni. Po asie Marcina Komendy przewaga wynosiła już cztery punkty (5:1). Mocną zagrywką odpowiedział Faryna, ale nieprzerwanie inicjatywa należała do Stali (10:5, 12:7). Skuteczny cały czas był Bartosz Bućko (15:9), podobnie z resztą jak i Wassim Ben Tara (19:12). Po czerwonej kartce za opóźnienie gry dla MKS-u Będzin Stal miała piłkę meczową (24:16). Miejscowi próbowali do końca odwrócić losy spotkania (18:24), ale nie udało im się i cały mecz padł łupem źółto - niebieskim.

MKS Będzin – Stal Nysa 0:3 (23:25, 12:25, 18:25)

MKS Będzin: Kalembka (3), Gawryszewski (4), Thiago, Bobrowski (7), Faryna (17), Santana (12), Teklak (libero) oraz Sobański, Makowski, Ratajczak, Schmidt, Gregorowicz (libero) i Godlewski
Stal Nysa: Zajder (5), Długosz (9), Komenda (4), Bućko (12), Ben Tara (13), M’Baye (6), Dembiec (libero) oraz Ruciak (libero), Naliwajko (1), Schamlewski i Szczurek

Oops! Seems there are problem with access to disqus.com. Please refresh the page in a few minutes.