Breadcrubs-image
W Jastrzębiu bez punktów

W pierwszym meczu wyjazdowym sezonu 2021/2022 Stal Nysa uległa Mistrzowi Polski 0:3 (18:25, 20:25, 19:25). MVP spotkania wybrany został przyjmujący Jastrzębskiego Węgla Tomasz Fornal.

Mecz od udanego ataku Wassima Ben Tary rozpoczęli siatkarze Stali Nysa (0:1), ale szybko przez środek odpowiedzieli gospodarze (1:1). Świetnie blokiem zagrał Mitchell Stahl i nysianie objęli dwupunktowe prowadzenie (2:4). Później gra się wyrównała (8:8, 12:12). Dobrze w bloku zagrali gospodarze i objęli kilkupunktowe prowadzenie (16:13, 19:15). Stal Nysa próbowała odrabiać straty (22:18). Po asie serwisowym Stephana Boyera jastrzębianie byli już tylko punkt od wygrania pierwszej partii (24:18). Pierwszego seta zakończył blok Jastrzębskiego Węgla (25:18).

W drugim secie znów na prowadzenie wyszli jastrzębianie (8:5) i utrzymywali je (14:12). Dobrze środkiem zagrali siatkarze Jastrzębskiego Węgla i powiększyli przewagę (19:14). Tym razem blokiem popisali się goście (23:19). Podobnie jak pierwszą partię, drugą odsłonę meczu również zakończył punkty blok w wykonaniu gospodarzy (25:20).

Trzecią partię lepiej otworzyli gospodarze. Po nieudanym ataku Ben Tary prowadzili dwoma oczkami (3:1), a chwilę później przewaga wynosiła już pięć punktów (6:1). Dobrze w polu zagrywki spisywał się Patryk Szwaradzki, jednak nie wystarczyło to, by nieco polepszyć rezultat punktowy (11:5). Dopiero za sprawą Bartosza Bućko, Stali Nysa udało się odrobić dwa punkty (13:8), a po przechodzącej piłki wykorzystanej przez Marcina Komendę strata nysian wynosiła cztery oczka (13:9, 15:11). Nysianie popełniali jednak błędy, co skutkowało ponownym wysokim prowadzeniem gospodarzy (18:11). Udane wejście zanotował Kamil Dębski, który od razu popisał się asem serwisowym (21:17), a po czasie dla gospodarzy znów zapunktował zagrywką (21:18). Nie wystarczyło to jednak do odwrócenia losów tego spotkania. Trzecią partię jastrzębianie wygrali do 19, a cały mecz 3:0.

Jastrzębski Węgiel - Stal Nysa 3:0 (25:18, 25:20, 25:19)

Jastrzębski Węgiel: Toniutti, Boyer (12), Wiśniewski (8), Glaydr (6), Clevenot (14), Fornal (13), Popiwczak (L) oraz Hadrava (3), Strzymszok
Stal Nysa: Komenda (1), Stahl (5), Ben Tara (8), M'Baye (4), Kwasowski (3), Penchev (10), Ruciak (L) oraz Dębski (2), Bućko (3), Schamlewski (1), Dembiec (L)

Oops! Seems there are problem with access to disqus.com. Please refresh the page in a few minutes.