Breadcrubs-image
W Nysie górą Trefl Gdańsk

W meczu 22. kolejki PlusLigi Stal Nysa uległa Treflowi Gdańsk 0:3 (18:25, 19:25, 23:25). MVP spotkania wybrany został przyjmujący Gdańskich Lwów - Moritz Reichert.

Mecz lepiej otworzyli przyjezdni (1:3, 3:5). Gdy przewaga gdańszczan wzrosła do czterech punktów o przerwę poprosił trener Krzysztof Stelmach (4:8). Po przerwie błąd popełnili nysianie i dobrze blokiem zagrali siatkarze Trefla (4:10). Przewaga podopiecznych Michała Winiarskiego rosła (7:14), a gospodarze nie mogli znaleźć recepty na grę gości. Żółto - niebiescy nie złożyli broni, asem serwisowym popisał się Łukasz Łapszyński, ale przewaga gości wciąż była wysoka (10:16, 12:20). To wystarczyło, by rozstrzygnąć tę partię na swoją korzyść - gdańszczanie wygrali ją do 18.

Drugą partię również lepiej otworzyli goście. Po asie serwisowym Moritza Reicherta przewaga wynosiła cztery oczka (0:4). Dobrze w ataku spisywał się Wassim Ben Tara i przewaga gdańszczan zmalała do dwóch oczek (7:9), a po bloku w jego wykonaniu oglądaliśmy już remis (11:11). Nie trwało to jednak długo - trzy punkty przewagi wypracowali podopieczni Michała Winiarskiego, a o czas poprosił szkoleniowiec gospodarzy (12:15). Przewaga utrzymywała się (15:18), a nawet się powiększała (17:22). Ta partia również padła łupem przyjezdnych (19:25).

Trzecią partię drużyny rozpoczęły równo (4:4, 6:6) do momentu, gdy w polu zagrywki pojawił się Ben Tara. Po jego asie serwisowym to gospodarze wyszli na dwupunktowe prowadzenie (9:7), a po kolejnym już 11:7, a o przerwę poprosił trener Winiarski. Po czasie kolejną punktową zagrywkę dołożył atakujący Stali. Goście nie poddawali się i zniwelowali stratę do trzech oczek (15:13). Gdańszczanie gonili wynik i udało im się doprowadzić do remisu (18:18). W końcówce to goście wyszli na prowadzenie (20:22), ale chwilę później oglądaliśmy już remis po 22. Ostatecznie to goście wygrali tę partię 25:22 i cały mecz 3:0.

Stal Nysa - Trefl Gdańsk 0:3 (18:25, 19:25, 23:25)
Stal Nysa: Komenda (2), Bućko (8), Ben Tara (15), M'Baye (3), Lemański (4), Łapszyński (8), Ruciak (L) oraz Długosz (2), Szczurek, Filip, Dembiec (L)
Trefl Gdańsk: Lipiński (7), Wlazły (10), Janusz (1), Reichert (10), Mordyl (7), Crer (10), Olenderek oraz Kozub, Pietruczuk (2), Sasak (6)

Oops! Seems there are problem with access to disqus.com. Please refresh the page in a few minutes.