Breadcrubs-image
W Zawierciu bez przełamania

W meczu siódmej kolejki PlusLigi Aluron CMC Warta Zawiercie - Stal Nysa 3:0 (25:20, 25:22, 25:22). MVP Uros Kovacević.

Zespół z Nysy zaczął obiecująco mecz od prowadzenia 3:0 i przez długi czas się z nim utrzymywał (5:1, 10:6, 14:12). Przy stanie 14:15 gospodarze głównie za sprawą Urosa Kovacevica zdobyli z rzędu cztery „oczka” i wyszli na prowadzenie 18:15. Z każdą kolejna akcją przewaga miejscowych nie podlegała już dyskusji, a z rywali jakby uszło powietrze i nie byli już w stanie przeciwstawić się rywalom. Zespół trenera Daniela Plińskiego obiecująco rozpoczął również seta numer dwa prowadząc 5:2. Gospodarze błyskawicznie zniwelowali straty zdobywając sześć „oczek” z rzędu. Wydawało się, że zawiercianie złapali swój rytm, ale ekipa z Nysy nie dawał za wygraną i po chwili znów wyszła na prowadzenie (12:11 czy 16:15). W końcówce górą byli już gospodarze, którzy przy stanie 21:20 zdobyli trzy punkty z rzędu. Rywale byli w stanie obronić jedynie dwa setbole. Z kolei trzecia partia już od samego początku układała się pod dyktando ekipy trenera Igora Kolakovica. Niespodziewanie emocje pojawiły się w końcówce. Gospodarze wygrywali 24:17 i oddali inicjatywę rywalom Ci obronili pięć piłek meczowych, ale na więcej już zawiercianie nie pozwolili, a kropkę nad i postawił wybrany MVP meczu Serb Uros Kovacević.

Żródło: plusliga.pl

Oops! Seems there are problem with access to disqus.com. Please refresh the page in a few minutes.