Andrzej Kaczmarek – trener legenda, który z Nysą związany jest prawie 60 lat. Karierę w Stali rozpoczynał jako siatkarz, a w 1967 roku po odejściu ówczesnego szkoleniowca – Zygmunta Krzyżanowskiego – został trenerem i prowadził Stal przez ponad 30 lat, aż do 1999 roku. W tym czasie trzykrotnie awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej, a także czterokrotnie stawał na podium Mistrzostw Polski – dwa Wicemistrzostwa oraz dwa brązowe medale. W sezonie 1995/96 wywalczył ze Stalą Nysa Puchar Polski

Teraz sytuacja trenera jest ciężka, więc wraz z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Nysie organizujemy zbiórkę pieniędzy na rzecz legendy siatkówki w Nysie. Zbiórka odbędzie się podczas dwóch ostatnich spotkań Stali w Hali Nysa w 2018 roku, czyli w środę 5 grudnia podczas meczu z Gwardią Wrocław oraz w sobotę 15 grudnia podczas rywalizacji z Exact Systems Norwidem Częstochowa. 

„Cel jest szczytny i ma na celu poprawę jakości życia tak istotnej postaci w rozwoju nyskiej siatkówki. Zbliżający się okres świąteczny to doskonały moment na otwarcie się na potrzeby innych i ofiarowanie im pomocy. Liczymy na włączenie się do akcji nie tylko wszystkich kibiców, całego środowiska siatkarskiego w Nysie ale całe miasto dla którego trener tak wiele zrobił” – powiedział Kamil Surmiński, wiceprezes Stali Nysa.

Jeśli akcja odniesie pożądany skutek zostanie przedłużona do stycznia 2019 roku, czyli na trzy kolejne domowe spotkania.