Wczoraj nasi siatkarze byli z wizytą w zaprzyjaźnionym Przedszkolu nr 10. Rozmawiali z dziećmi nie tylko o sporcie, ale też o ekologii. We współpracy ze spółką EKOM przygotowali dla dzieciaków gry i zabawy edukacyjne. Zabawa była przednia, a jak się okazało, najmłodsi wiedzą o segregacji śmieci czasem więcej niż dorośli.

Czym skorupka za młodu nasiąknie… Nasz partner, spółka miejska EKOM uczy dzieci ekologii i zachowań przyjaznych dla środowiska. W akcję chętnie włączyli się też zawodnicy naszego klubu. Podczas wczorajszej wizyty w Przedszkolu nr 10 pokazywali dzieciakom m.in. jak prawidłowo segregować odpady. Oczywiście wszystko poprzez zabawę. Maluchy bardzo chętnie w niej uczestniczyły. Szczególną uwagę najmłodszych przyciągnęły eko kolorowanki i kostki z emotkami.

Nasi zawodnicy chętnie uczestniczą w zajęciach z najmłodszymi kibicami. Przygotowali gry i zabawy dla dzieciaków m.in. podczas Dnia Dziecka w Bastionie św. Jadwigi czy tegorocznych Dni Nysy. W tym sezonie też na pewno nieraz spotkają się z dzieciakami przy okazji różnych akcji, nie tylko tych edukacyjnych.